Ο Martin Bissig ήταν ένας από τους πρώτους επαγγελματίες που δοκίμασε τις κινηματογραφικές ικανότητες της Canon EOS R5, φωτογραφίζοντας πλάνα με γρήγορη δράση ποδηλατών βουνού και αθλητών του σκέιτ. Λήψη με μια Canon EOS R5 με φακό Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM στα 15mm, 1/800 δευτ., f/9 και ISO250. © Martin Bissig
Πρωτόγνωρη ταχύτητα
Η EOS R5 σάς επιτρέπει να συλλαμβάνετε φευγαλέες στιγμές όπως ποτέ μέχρι τώρα και να αποτυπώνετε εικόνες πλήρους καρέ 45 megapixel στην εντυπωσιακή ταχύτητα των 201 καρέ ανά δευτερόλεπτο, εντελώς αθόρυβα και με AE και AF πλήρους ιχνηλάτησης.
Είτε φωτογραφίζετε σπορ, άγρια φύση ή πορτραίτα είτε κάνετε ρεπορτάζ, η EOS R5 σάς δίνει περισσότερες ευκαιρίες να συλλάβετε την τέλεια στιγμή στο χρόνο. Και, όταν πρέπει να χρησιμοποιήσετε μηχανικό κλείστρο, έχετε στη διάθεσή σας δυνατότητα συνεχούς λήψης στον εντυπωσιακό ρυθμό καρέ 12fps1: κορυφαία επίδοση για mirrorless φωτογραφική μηχανή full-frame.